Galleri Ängel
27 jul-2 aug
Ingegerd Amler &
Ingrid Sundelin
The TEEM:
Tina Lundgren,
Eva Palmborg,
Eva Engel &
Marita Trobäck
Peter Prütz &
Jenny Wångstedt
3 aug-9 aug
Majlis Lindberg &
Erna Stocker
Ylva Maria Thompson Marita Lindgren
10 aug-16 aug
Eva Skogberg Eva Bucksch,
Sonja Sundqvist &
Emil Erdtman
Magnus Biström
17 aug-23 aug
Hélène Söderman &
Ann-Sofie Andrén
Gullwi Ekengren &
Josefin Grönberg
Magnus Biström
24 aug-30 aug
Gabriella Bergholtz Malin Karlsson Åke Nordberg
31 aug-6 sep
Gunvor Enqvist,
Tobias Fält &
Ann-Christin Larsson
Britt Klingsdal,
Ulla Hegestedt &
Johan Hegestedt
Heléne Forsberg
7 sep-13 sep
Ann-Marie Bäckström Ann-Marie Rautenberg &
Othon G. H.
Heléne Forsberg
14 sep-20 sep
Marie-Louise Werner &
Johanna Cedeblad
Ann-Marie Rautenberg &
Othon G. H.
Gloria Högström,
Inga Sidén,
Britta Nilsson &
Marianne Millde
21 sep-27 sep
Sten Svensson Meith Fagerqvist &
Helen Gothenby
Margareta Boxma
28 sep-4 okt
Mona Hansson Ami Sandström Ina Calmanovici &
Ioana Craciun Dobrescu
5 okt-11 okt
Ingrid Ihelmers Alexander Korolkov Barbro Banck &
Elfos Jonson
12 okt-18 okt
Lotta Kenneskog Ewa Henryka Szarek James Tunney
19 okt-25 okt
Agneta Ljunggren SOLHAGAGRUPPEN Fjäderpenseln
26 okt-1 nov
Tina Thagesson &
Jorge Lintrup
Grupp Finn Sixpack Fjäderpenseln
2 nov-8 nov
Meg Ersbacken-Engman Grupp Finn Sixpack Peter Buchar
9 nov-15 nov
Christos Dalaklis Johan Egerkrans Woodhill Workshop
16 nov-22 nov
Elisabeth Ginsburg Michaela Trygg Konstnärsalliansen, KFA
23 nov-29 nov
Maria Holmberg Henna Irene Halme Ulla-Britt Hede
30 nov-6 dec
Malin Campbell Stephen Murphy Kathrin Bernekorn
7 dec-13 dec
Angelica Dennevi,
Jasmin Gottschlag &
Lina Gottschlag
Ingrid Fröhlich Kathrin Bernekorn
14 dec-20 dec
Lisa Dykhoff &
Albert Braaten
Annelie Malm Inger Blomster
21 dec-7 jan (18 dagar)
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
DATUM 2014:
11 jan-28 mar
KONSTSTAFETTEN KONSTSTAFETTEN KONSTSTAFETTEN
29 mar-4 apr
*LEDIGT* *LEDIGT* Cia Östberg
5 apr-11 apr
Kerstin Karlman &
Eva Arnberg
*LEDIGT* Cia Östberg
12 apr-18 apr
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
19 apr-25 apr
Katarina Jansson *LEDIGT* *LEDIGT*
26 apr-2 maj
Kathrin Bernekorn *LEDIGT* *LEDIGT*
3 maj-9 maj
Kathrin Bernekorn *LEDIGT* *LEDIGT*
10 maj-16 maj
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
17 maj-23 maj
Liza Berg &
Kjerstin Andersson
*LEDIGT* *LEDIGT*
24 maj-30 maj
*LEDIGT* Anna Lindell &
Olga Vinnere Pettersson
*LEDIGT*
31 maj-6 juni
*LEDIGT* Hans Markhammar *LEDIGT*
7 juni-13 juni
*LEDIGT* Kirsi Kuusisto *LEDIGT*
14 juni-20 juni
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
21 juni-27 juni
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
28 juni-4 juli
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
5 juli-11 juli
*LEDIGT* Leena Golnik *LEDIGT*
12 juli-18 juli
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
19 juli-25 juli
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
26 juli-1 aug
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
2 aug-8 aug
Majlis Lindberg &
Erna Stocker
Mats Bentmar *LEDIGT*
9 aug-15 aug
*LEDIGT* Marianne Ramfelt &
Ingrid Uttberg
*LEDIGT*
16 aug-22 aug
*LEDIGT* Gullwi Ekengren *LEDIGT*
23 aug-29 aug
*LEDIGT* Pärlor i Dur 4naturfotografer
30 aug-5 sept
Per Ståbi *LEDIGT* *LEDIGT*
6 sept-12 sept
Per Ståbi Henny Sundelius &
Bengt Bilén
*LEDIGT*
13 sept-19 sept
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
20 sept-26 sept
*LEDIGT* Margareta Svenson *LEDIGT*
27 sept-3 okt
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
4 okt-10 okt
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
11 okt-17 okt
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
18 okt-24 okt
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
25 okt-31 okt
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
1 nov-7 nov
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
8 nov-14 nov
*LEDIGT* *LEDIGT* Kathrin Bernekorn
15 nov-21 nov
*LEDIGT* *LEDIGT* Kathrin Bernekorn
22 nov-28 nov
Åsa Ljungqvist *LEDIGT* *LEDIGT*
29 nov-5 dec
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
6 dec-12 dec
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
13 dec-19 dec
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*
20 dec-7 jan
*LEDIGT* *LEDIGT* *LEDIGT*